30 Haziran 2009 Salı

PİLAVLAR YARIŞIYORHerkese Selamlar,

Birkaç gün önce sizlere bahsetmiş olduğum yemek yarışmasına gönderdiğim pilav tarifim,ilk 6 arasına girdi.Bende finalistlerden biriydim :))
USA Rice Fedarasyonun düzenlemiş olduğu yöresel pilav yarışması,inanılmaz şık ve güzel bir organizasyon oldu.Öncellikle organizasyonu yürüten şirket ''promedia ''Funda hanıma ve ekibine sonsuz teşekkürler.Daha sonra bizleri ağırlayan Marriot Hotel Asia 'ya ve Mutfak şefi Eyüp Usta'ya da :))

Evet yarışmamızın detaylarıda gelirsek,6 finalist olarak yarışmaya katıldık.Hepsi birbirinden leziz altı tarif ve altı tane de şeker mi şeker hanımla tanıştım.Pilavımın tarifini sizlerle daha önce paylaşmıştım.
Şimdi güzel organizasyondan kareler...
Bu arada 4.oldum :))PİLAVIMI HAZIRLAMAYA BAŞLADIM.PİLAVIMI HAZIRLADIM VE JÜRi ÜYELERİNİN KARŞISINDA...ŞUAN İTİBARİ İLE KENDİLERİNİ PİLAVA FEDA ETMEK ÜZERELER :))
BU ARADA DEĞERLİ JÜRİMİZDEN BAHSETMEDEN GEÇMEK İSTEMEM.HEPSİ BİRBİRİNDEN KIYMETLİ VE KONULARINDA UZMANLAR.

Gülhan KARA - Televizyonda yaptığı programlardan aşina olduğumuz ama en çok da Deryalı Günlerden,Çok ama çok güleryüzlü,yarışmanın en az puan vere :)) ama verdiği puanlar yerini bulan sevgili jüri üyesi.
Teşekkürler Gülhan Hanım..

Jess MOLHO - Ekranın en sevilen,en şirin,en yakışıklı,en sempatik sunucusudur herhalde.Yemek tadı konusunda ve sunumda da olduça zorlu bir jüri üyesiydi.
Teşekkürler Jess..

Eyüp SEVİNÇ - Marriott Hotel Asia İstanbul Executive Şefi,Bizim en çok tanıdığımız kısmi ile ise Aşçılar milli takımımızın kaptanı ve yarışmamızın en ama en zorlu Jüri üyesi.
Teşekkürler Eyüp Usta...

Sandra S.OUDKİRK - ABD İstanbul Başkonsolos Vekili,güzel türkçesi ve inanılmaz zarifliği ile yarışmamızın en zarif hanımefendisi.
Teşekkürler Sandra...

Elif KORKMAZEL - Ekranların sevimili ve sıcak Bugün ne pişirsemin yıldızı...
Teşşekkürler Elif Hanım,KARAR ANI DINDIN...DINDIN...

MUTLULUK POZU...